KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257136
*
nr 1425 7136
Annie Bergman
(1889-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1941, fiskestuga. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 29x38 cm
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2021
kl 20:22:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 00:06:09
1
300 kr
18/10 16:01:05
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Annie Bergman
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.
Läs mer om Annie Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: annie bergman fiskestuga olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Annie Bergman
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.
Läs mer om Annie Bergman
nr 1425 7136
Annie Bergman
(1889-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1941, fiskestuga. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 29x38 cm
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/10 00:06:09 | 1 | 300 kr |
18/10 16:01:05 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Annie Bergman
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.Läs mer om Annie Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: annie bergman fiskestuga olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37